Maranatha Gospel Choir pořádá
GOSPEL CAMP 2015

Dobře si pročti letošní nabídku lektorů a workshopů. Na základě svého nejlepšího uvážení proveď pomocí webového formuláře výběr jedné dílny, které se budeš celý týden aktivně věnovat.

Marta Kloučková

Název workshopu: "A CAPELLA + SKUPINOVÁ VOKÁLNÍ IMPROVIZACE"

http://martaklouckova.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=S6GHr0VCSUk

Marta Kloučková pochází z Jablonce nad Nisou, hudbě se věnuje od dětství. V roce 2008 byla přijata ke studiu na oboru Muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka, po jeho úspěšném zakončení studovala jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka a brzy dokončí magisterské studium na VŠE - obor Arts management.  V současné době můžete Martu slyšet v jazzovém kvartetu jednoduše nazvaným
Marta Kloučková Jazz Project, dále v autorské kapele Nano Illusions,
vokálním sextetu Skety a jako sólistku Magnum Jazz Bigbandu.

Co se bude dělat: nacvičíme společně rytmickou vícehlasou a capella písničku. Workshop bude zaměřený na energii a napětí, které vznikají na jevišti při spojení hlasů a capella (tedy bez doprovodu). Důraz bude kladen na ladění, udržení svého hlasu, poslouchání ostatních hlasů, práci s dynamikou a frázováním tak, aby z vás bylo jedno těleso, ale zároveň aby každý hlas byl slyšet a plnil svou funkci. Zapracujeme i na improvizaci pomocí skvělých impro her.

Komu je workshop určen: všem, kteří si chtějí vyzkoušet práci v menším sborovém tělese, jsou schopni udržet svůj hlas a intonují.

Požadavky: týmový duch, nadšení, znalost not, schopnost udržet svůj hlas a intonovat.Tereza Rajnincová

Název workshopu: "STAGE PERFORMANCE NEJEN PRO SÓLISTY"

http://www.terezarajnincova.cz
https://www.youtube.com/watch?v=d3TAlvSfojw#t=83

Je rodačkou z Trenčína, na Slovensku začínala s jazzovou kapelou Aurelius Q a popovou formací The Haze. Od roku 2007 žije a působí v Praze, kde vystudovala VOŠ při konzervatoři Jaroslava Ježka se zaměřením na jazzový zpěv, harmonii a aranžování. V současnosti spolupracuje s LiveBand, Jazz Efterratt, Petr Hanzlík, Kamilou Nývltovou, Kamilem Střihavkou a dalšími. Věnuje se také pedagogické činnosti, soukromé výuce zpěvu a interpretace, a vede školní sbor - Joachim Barrand’s singers.

Co se bude dělat: interpretace a improvizace ve skupině, porozumění textu, komunikace s kapelou, práce s mikrofonem a řekneme si, jak se chovat na pódiu. Zkusíme také lehce pocvičit intonaci stahováním vícehlasu.

Komu je workshop určen: zpěvákům, kteří si chtějí vyzkoušet pozici sólisty a stále se potýkají s nějakými strachy a trémou.

Požadavky: zradost ze zpěvu a odhodlání posouvat své dovednosti dál.Katarina Zaťovičová

Název workshopu: "RELAX TIME V RYTMU ROČNÍCH OBDOBÍ"

http://www.acentrum.eu/o-nas/a-team/mga-katarina-zatovicova

Rodačka z Bratislavy. I když vystudovala divadelní AMU a následně tři roky působila v Martinském divadle, jejím velkým snem už od mládí byly psychologie a medicína. V Praze působila v roce 1993 jako terapeutka v Mezinárodním léčitelském centru Mandala a vzdělávala se v různých oborech souvisejících se zdravým životním stylem a ekologií. Je absolventkou kurzů Silvovy metody, aromaterapie a masáží, muzikoterapie, alexandrovy techniky, jógy a relaxačních technik, zdravé výživy. Je spolutvůrkyní a vyučující zážitkově-vzdělávacího 2letého kurzu A centra „Lektorka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství“ již od roku 2006. Síla srdce a citu, přirozenost a rodinná atmosféra jsou styčnými body její práce.

Co budeme dělat: Uvolníme se a zrelaxujeme formou různých relaxačních technik, které pomáhají zvládat únavu, stres, napětí. Použijeme k tomu svůj dech, hlas, pohyb i dotek. Řekneme si, co ve kterém ročním období je pro naše zdraví prospěšné. A taky pohladíme své čichové buňky vůněmi aromaterapeutických esencí, které nás naladí do pohody a radosti.

Komu je workshop určen: všem, kteří potřebují zharmonizovat a vyladit svoji mysl i tělo, nejen pro úspěšné zvládnutí gospel campu a závěrečného koncertu...

Požadavky: pohodlné volné oblečení, případně podložku nebo deku na sezení.Ondřej "Pompo" Pomajsl

Název workshopu: "BUM BUM BAND WORKSHOP"

www.ondrejpomajsl.cz

Narozen v Chomutově v muzikantské rodině.  Bicím nástrojům se věnuje od 10 let. V roce 2000 nastoupil na Konzervatoř J. Ježka v Praze. Po absolvování konzervatoře nastoupil na Jazzovou VOŠ při KJJ. Hraje v kapelách Madfinger, T.O.P.Dream company, Roman Dragoun and his Angeles, Vltava a v mnoha dalších. Dále si jej ke spolupráci zvou např.: Xindl X, Y.Blanarovičová, M.Pavlíček či O.Ruml. Věnuje se též pedagogické činnosti na ZUŠ v Čakovicích a též v soukromé praxi.

Co budeme dělat: Dílna, ve které si aktéři zabubnují a zahrají na různé rytmické nástroje. Pod vedením profesionálního bubeníka se účastníci naučí několik základních rytmů a společně secvičí skladbu, kdy každý hraje svůj rytmický part na nejrůznější rytmické nástroje (i nenástroje).

Komu je workshop určen: Všem, kteří mají rádi rytmus.

Požadavky: Dobrá nálada. Chuť si do něčeho bouchnout J.Radim Genčev

Název workshopu: "NAHRÁVACÍ STUDIO"

Původem z Prahy, vystudoval konzervatoř J. Ježka - obor baskytara. Při studiích na konzervatoři je spoluzakladatelem kapely MADFINGER, kde působí zároveň jako autor i producent. Během své hudební kariery působil v mnoha uskupeních. V současnosti stojí za zmínku, jeho aktivní působení např. v kapela Xindla X.

Co budeme dělat: Účastník workshopu bude mít možnost si vyzkoušet, jak to chodí v nahrávacím studiu, jak vzniká písnička, na které se podílí více zpěváků. Účastníci dílny dostanou za úkol zpracovat jednu písničku, na které si pod vedením lektora vyzkouší tvorbu i nahrávání vokálů. Výstupem dílny bude jedna společná nahrávka všech zúčastněných.

Komu je workshop určen: Všem, kteří chtějí zakusit celkový proces, kterým písnička prochází, aby ji někdo mohl poslouchat.

Požadavky: Domácí příprava. Účastník po přihlášení do workshopu obdrží originální píseň (nahrávka + text) na které se v rámci workshopu bude pracovat. Účastník má za úkol píseň, co nejvíce naposlouchávat a učit se text.Karel Bárta

Název workshopu: "KYTAROVÝ ORCHESTR"

Původem z Českých Budějovic. Karel je nejen vynikající kytarista s osobitým stylem, syrovým soundem a neotřelou harmonizací. V profesionálním hudebním prostředí se pohybuje již přes 10 let. Za tu dobu prošel velkým množstvím kapel a projektů. Doprovázel také světové hvězdy Arturo Sandovala, nebo Dee Dee Bridgewater. V současné době působí jako stálý člen Tonny Blues Band, TOP Dream Compan, Maranatha Gospel Choir a mnoho dalších. Je také dobrodružným cestovatelem a vyznavačem zdravého životního stylu.

Co budeme dělat: Především se pokusíme hrát na kytary. Sestavíme jednoduchou skladbu, kde každý z účastníků workshopu dle svých schopností odehraje jednoduchý part. Pokusíme se tak o jakýsi orchestrální kytarový úlet, kterým pobavíme sebe, a věřím, že i ostatní. Budeme se snažit tvořit týmově, ale dle možností a schopností, každého z vás. Rád také využiju čas a zodpovím vaše dotazy k nástroji a ke hře obecně.

Komu je workshop určen: Workshop je určen těm, kteří si chtějí zablbnout s kytarou, něco nového se naučit a především mít chuť si společně zahrát.

Požadavky: Není nutné na kytaru umět hrát. Účastník workshopu by však měl už někdy kytaru alespoň držet v ruce a zkoušet si na ní brnkat. Výhodou je znalost alespoň několika základních akordů. Pro úplně prvotní seznámení s nástrojem a zaučení začátečníků, nebude prostor. Nejlépe vlastní kytara. (Není však podmínkou.)Kateřina Isabella Nosková

Název workshopu: "STREET DANCE"

Narodila se v Novém Bydžově, blízko Hradce Králové, kam dojížděla za výukou tance. V 11 letech začala navštěvovat hodiny stepu a baletu v ZUŠ na Střezině. Pod vedením zdejších učitelů byla vedena k sólovému tanci, ve kterém dosáhla mnoha ocenění: stala se několikanásobnou mistryní republiky ve stepu a na mistrovství světa získala 10. místo. Právě Hradec Králové ji přivedl i k tanečnímu stylu street dance. Isabella tančila v elitní složce skupiny T-Bass, se kterou se každoročně umísťovali na předních pozicích v tanečních soutěžích a mistrovstvích republiky v kategorii formace. Později se stala jednou z lektorek této velké a úspěšné taneční skupiny. Další taneční vzdělání bylo (kromě mnoha absolvovaných workshopů s prestižními zahraničními lektory) pod brazilským lektorem Allanem Lemajou, ve skupině Out of Bounds. Následovalo založení vlastní skupiny A-Force a tvorba vlastních choreografií a vystoupení. Členové této skupiny byli zároveň i lektory Centra tance na Václavském náměstí v Praze. Isabella se zaměřuje na výuku house dance, hip hop, LA style.

Co budeme dělat: Velmi důležitý je v gospelu také pohyb vycházející z rytmu hudby. Naučíme-li se jej kontrolovat, pak si opět gospel můžeme daleko více užívat. Tato dílna vám k tomu může dopomoci. Naučíte se tělem vnímat hudbu a její rytmus. Naučíte se základní taneční prvky v různých moderních tanečních stylech, které mají hudební přesah také do soudobé gospelové hudby. Tyto znalosti pak propojíte v ucelených choreografiích.

Komu je workshop určen: Všem, kteří se rádi učí novým věcem a mají rádi pohyb propojený s hudbou.

Požadavky: Sportovní boty, volnější oblečení (tepláky).PŘIHLÁŠENÍ NA JEDNOTLIVÉ WORKSHOPY
Letos si účastník campu vybírá pouze jeden volitelný workshop. Popis jednotlivých volitelných workshopů najdete výše. Každý z workshopů je kapacitně omezen. V případě, že je dílna již zaplněna, budete e-mailem informování o náhradních možnostech. Přihlášení je nutné provést nejpozději do 21. srpna.

POZOR! Přednost má ten, kdo se přihlásí dříve a má zaplacenou celou částku za Gospel Camp :-). Jinak budeš muset brát to, co na tebe zbude.


Pole označená hvězdičkou * jsou povinná - musíte je tedy vyplnit, jinak přihlášku neodešlete :-)) Prosíme, vyplňujte bez diakritiky (háčků, čárek).

Příjmení a jméno: *


e-mail: *


Volitelný workshop:         * vyberte


Poznámka (pro důležitá sdělení):

Po přihlášení Vám bude potvrzeno na Váš e-mail zařazení do vybraných workshopů, případně, při naplněném stavu nabídnuta alternativa.